El CEIP Sant Vicent entrevista a l’alcalde Manolo Civera

El CEIP Sant Vicent ha desenvolupat una experiència educativa, on ha obert les classes a la societat, i per aprendre del municipi han preguntat a l’alcalde Manolo Civera. Esta és la seua experiència:

A la nostra escola, a l’àrea de Ciències Socials hem estat treballant al voltant del que és una localitat, un municipi, com s’organitzen els serveis municipals, etc. Vam pensar que per a conèixer-lo de primera mà, podríem convidar a l’Alcalde a fer-li una entrevista,i així ho vam fer. Per preparar-la vam plantejar unes preguntes i les vam redactar als Grups Interactius, que és una actuació educativa d’èxit que fem totes les setmanes a la nostra escola amb voluntariat.

Quan va vindre l’Alcalde li vam fer moltes preguntes, algunes com: quants partits polítics hi ha a Llíria , si és difícil governar, quants regidors homes i dones hi ha, si li agradava ser alcalde,etc

Manolo ens va contestar totes les preguntes, vam passar una bona estoneta. Ara ja sabem més coses sobre el nostre ajuntament i el nostre alcalde. Després a classe vam parlar de què en un futur igual algun xiquet o xiqueta de la nostra escola pot arribar a ser Alcalde o Alcaldessa i si ho férem seria per a ajudar a la gent a viure millor. Qui sap si aquest somni es farà realitat…

 

Dejar respuesta

Please enter your comment!
Please enter your name here